"24 godziny dla Pana" z papieżem

Nie pomniejszając wymagań Ewangelii, „nie możemy udaremnić pragnienia grzesznika, by pojednać się z Ojcem, ponieważ powrót syna do domu jest tym, czego Ojciec oczekuje przede wszystkim” - tymi słowami zachęcał pasterzy Kościoła Franciszek podczas nabożeństwa pokutnego 4 marca w bazylice św. Piotra. Wezwał ich do odrzucenia „ludzkich reguł, które znaczą więcej niż pragnienie przebaczenia”, a także „rygoryzmów, które mogłyby trzymać z dala od czułości Boga”.

... więcej 

Papież o zabójstwie zakonnic: czyn diabelski i bezsensowny

Czynem diabelskim i bezsensownym nazwał Papież wczorajszą masakrę czterech misjonarek miłości i ich dwunastu współpracowników. Zginęli oni w Jemenie z rąk terrorystów. Zaszokowany i pełen bólu po tym tragicznym wydarzeniu Franciszek wzywa w imię Boga wszystkie strony konfliktu wykrwawiającego Jemen do złożenia broni, odrzucenia przemocy i wejścia na drogę dialogu.

... więcej

Biskup z Kuby z wizytą w Polsce
 
Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski spotkał się z biskupem Marcelo Arturo Gonzalezem Amadorem, ordynariuszem diecezji Santa Clara na Kubie. Biskupi spotkali się 2 marca, br. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Bp Arturo Amador przebywa w naszym kraju z kilkudniową wizytą.
... więcej 
Watykański Sekretarz Stanu - legatem papieskim na Jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski
 
Kard. Pietro Parolin, watykański Sekretarz Stanu, będzie legatem papieskim podczas uroczystości jubileuszowych Chrztu Polski w kwietniu br. „Sekretarz Stanu upoważnił mnie do przekazania informacji, że przyjął zaproszenie do uczestniczenia w uroczystościach 1050. rocznicy chrztu Polski” – czytamy w liście abp. Celestino Migliore do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.
... więcej