XXIX Niedziela Zwykła - 22 października 2017 roku

1. Dzisiaj:

a/ XXIX Niedziela Zwykła,

b/w całym Kościele Powszechnym  obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, rozpoczyna  ona w Polskim Kościele Tydzień Misyjny,

c/ po południu o godz. 16:00 nabożeństwo różańcowe i msza św.

2. Przez cały tydzień na wieczornym nabożeństwie będziemy się modlili w intencji misji i misjonarzy, a na zakończenie Tygodnia Misyjnego w najbliższą niedzielę  będziemy gościli  w naszej parafii ks. Edwarda  Ryfę kapłana naszej diecezji, który od lat pracuje na misjach w Czadzie, przybliży on nam Kościół w Czadzie, po mszach świętych zbiórka do puszek przeznaczona  na pokrycie kosztów wykonania studni głębinowej na terenie parafii, gdzie pracuje ks. Edward, wakacyjną zbiórką makulatury pozyskaliśmy już kwotę 2046 zł., koszt wykonania studni głębinowej w Czadzie  to około 2000 euro czyli około  8500 zł .

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu:

a/od godz. 17:00 do wieczornej mszy św. prowadzi Wspólnota Intronizacyjna,

b/ w nocy od godz. 23:00 do 24:00 jest to godzina agonii Pana Jezusa  w Ogrodzie Oliwnym, towarzyszymy modlitwą ciszy naszemu Zbawicielowi.

4.Tradycyjnie Towarzystwo św. Brata Alberta zwraca się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych na rzecz schronisk dla mężczyzn w Rzeszowie i kobiet w Racławówce. W piątek  od godz. 9:00 kwestować będzie Towarzystwo, woluntariusze posługują się samochodem oznaczonym logo Towarzystwa św. Brata Alberta.  Towarzystwo prosi o zgromadzenie płodów przy drodze.

5. Listopad w tradycji Kościoła to czas szczególniejszej pamięci o tych, którzy odeszli przed nami do wieczności. Przeżyjmy nadchodzące dni jako ludzie wiary, zanieśmy na cmentarz coś więcej niż znicze i kwiaty, jak ludzie, którzy nie wierzą w Boga. Ofiarujmy naszą modlitwę, udział we mszy św. zyskiwane odpusty za zmarłych. Zachęcamy do spowiedzi przed nadchodzącym świętem, w naszym kościele okazja do spowiedzi przez cały tydzień  przed mszami świętymi,  szczególnie zapraszamy od godz. 17:00:

a/ piątek  -  dzieci  szkoły podstawowej,

b/ sobota -  młodzież  gimnazjum.

6. W sobotę od godz. 10:00  do wieczora na cmentarzu  przy kaplicy cmentarnej młodzież ze Szkolnej Caritas będzie sprzedawała znicze, dochód w ten sposób uzyskany jest przeznaczony na pomoc dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły, zachęcamy poprzez zakup zniczy do wsparcia potrzebujących w naszej parafii, ceny zniczy są bardzo atrakcyjne.

7. W niedzielę Malawski Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa. O godz. 17:30 msza św., następnie katecheza, adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualne modlitwy o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

8. Katecheza przed sakramentem bierzmowania:

a/ poniedziałek – grupa B,

b/ wtorek - grupa A.

9. Prosimy, aby do najbliższej niedzieli dokonać wpłaty na wyjazd pielgrzymki do Częstochowy w wysokości 65 zł., są jeszcze wolne miejsca, bo są zarezerwowane 2 autokary, prosimy o zgłaszanie się chętnych.

10. Podczas „Pielgrzymki do Granic” znaleziono w autokarze: „Powerbank” i pelerynę przeciw deszczową są do odebrania.

11. Polecamy bieżącą prasę katolicką. Życzymy miłej lektury.